- 403 Views
- Piotr Młynarczyk
- 29 stycznia 2021
- ARTYKUŁ SPONSOROWANY Tech, IT
Osoby, które nie znają się na pozycjonowaniu, mogą mieć podejście, stawiając swój sklep, że hosting powinien być taki, żeby po prostu działał. Dlatego, wiele osób podczas wyboru hostingu decyduje się na ten, który jest najtańszy. Powoduje to jednak wiele problemów na warstwie tego, jak nasza strona będzie się później pozycjonowała. W konsekwencji może się to przełożyć na mniejszą ilość odwiedzających naszą stronę osób.
Jak dobry hosting wpływa na pozycjonowanie naszej strony?
Algorytmy google są bardzo restrykcyjne w swoim działaniu. Jeśli jakaś strona często zgłasza problemy oraz wolno działa, to nie będzie się ona wysoko wyświetlać. Roboty google cały czas monitorują naszą stronę, sprawdzając, czy jest ona warta uwagi potencjalnych klientów. Jeśli nasza strona wypadnie dobrze w opinii robota, to będziemy mogli liczyć na to, że zostaniemy potem lepiej ustawieni w wynikach wyszukiwania. Dlatego tak bardzo ważne jest, żeby zadbać o dobry hosting, który przyśpieszy działanie strony. Ważne jest także to, żeby nasze serwery były niezawodne. Prowadząc sklep, nie możemy sobie pozwolić na to, żeby nasz host powodował problemy na łączu. Jeśli nasz hosting będzie powodował problemy, to google będzie karał nasz sklep, przez co będziemy nisko wyświetlani. Do tego ważne jest też zadbanie o to, żeby masz hosting, nie spowalniał ładowania naszej strony, bo to też może źle wpłynąć na jej pozycjonowanie.
Czy warto, jest inwestować w hosting prestashop?
Dla osób, które poważnie podchodzą do swojej pracy, bardzo ważne jest zadbanie o to, żeby wszystko sprawnie działało. Wiele osób korzystając z oprogramowania prestashop, na pewno zauważyło, że w zależności od hostingu, zmieniał mu się, chociażby przychody. Dlatego, jeśli jednak chcemy, żeby nasz sklep dobrze działał, musimy zainwestować w dobry hosting prestashop.
Nie tylko zwiększy to nasze dochody, ale także w niektórych przypadkach zapewni nam dostęp do takich rzeczy jak:
Dostęp SSH – możliwość pracy z plikami, które znajdziemy bezpośrednio na serwerze,
SSD NVMe – możliwość szybkiego dostępu do danych,
LS Cache – łatwo dostępna pamięć podręczna dla WordPress,
Kopie wszystkiego nawet do 28 dni.
Choć mogą się to wydawać małe rzeczy, to mogą nam one bardzo pomóc w rozwoju sklepu.
O czym trzeba jeszcze pamiętać, poza samym hostingiem, kiedy zakładamy sklep internetowy?
Nie możemy zapomnieć o takich sprawach jak, chociażby SEO. Bardzo ważne jest, żeby nasz hosting był wysokiej jakości, jednak musimy naszą stronę wypełnić jeszcze treściami. Dzięki odpowiednio napisanym tekstą na naszej stronie, google będzie wiedział, komu polecać nasz sklep. Dlatego, gdy już przygotujemy naszą stronę i zamówimy hosting, postarajmy się także o napisanie tekstów pod SEO, które pomogą naszej stronie lepiej się wyświetlać. Poza tym postarajmy się o to, żeby nasz sklep był także graficznie ciekawy. Jeśli zapewnimy naszemu klientowi sklep, na którym będzie się przyjemnie robiło zakupy, to na pewno chętniej do nas wróci. Dlatego poza sferą hostingów i SEO, zadbajmy także o aspekt estetyczny naszego sklepu.
- Jak niedrogo i skutecznie wykonać ściany do zadaszenia?
- Historia Foliopaków i Toreb Reklamowych: Od Prostych Opakowań do Zaawansowanych Narzędzi Marketingowych
- Czy opłaca się zostać pośrednikiem nieruchomości?
- Mobilna wulkanizacja w Częstochowie – istotne informacje
- Przyszłość Opakowań: Trendy i Prognozy dla Foliopaków i Toreb Reklamowych w Nadchodzących Latach